Koncentrace radonu v ovzduší budovy se mění během dne a noci, během jednotlivých dní, ročních období a dokonce i během let. Ovlivňuje ji zejména:
ze země hraje v přísunu radonu zpravidla největší roli. Toto nasávání vzrůstá tehdy, zvětšuje-li se rozdíl vnitřní a venkovní teploty, a tím podtlak v budově. Rozdíl teplot bývá největší v noci a v ranních hodinách, proto v této době lze očekávat největší přísun radonu do budovy, přes den je naopak přesun radonu ze země zpravidla nižší. Je zřejmé, že v každém domě lze pozorovat víceméně pravidelné přirozené kolísání koncentrace radonu během dne a noci. Ze stejných důvodů je v průměru přísun radonu v zimních období větší než v letních.
(Krátkodobé i dlouhodobé změny v přísunu radonu mohou ovšem vyvolat i jiné vlivy, např. vítr, změny propustnosti podloží pod budovou v důsledku poklesu hladiny spodní vody, vznik prasklin v základové konstrukci apod.)
místnosti koncentraci radonu pochopitelně silně ovlivňuje. Koncentrace radonu i doba, za kterou se ustálí, jsou nepřímo úměrné intenzitě větrání. I v uzavřené místnosti dochází k úniku radonu z místnosti infiltrací (zpravidla minimálně kolem 10% za hodinu). Prakticky v každém případě (tj. i v trvale uzavřené místnosti) je doba, za níž by došlo k ustálení koncentrace radonu, kratší než 1 den.